Przetłumacz na język niemiecki wstaw odpowiedni rodzajnik

Pobierz

- Nie mogę znależć (tej) książki.. (9 pkt)a.sok pomarańczowy-b.chleb z żółtym serem-c.sałatka ogórkowa-d.zupa jarzynowa-e.kawa z mlekiem -f.herbata cytrynowa-Niemiecki-> Wstaw rodzajnik określony końcówkę przymiotnika.. Wybierz zagadnienie i przetestuj się: Wskazówka Zaloguj się, aby zapisywać historię i wyniki Twojej nauki.Herren - panowie.. ( Wstaw odpowiedni rodzajnik rzeczownika ) 1.. Nic nie jadam na śniadanie.II.. Patrząc na jakiś rzeczownik w języku polskim od razu wiadomo, czy jest rodzaju żeńskiego, męskiego czy nijakiego (np. ta kawa - rodzaj żeński).. 0 z 13 fiszek Fiszki Zapisz.. Wyślij.. 2012-02-16 17:28:48; Wpisz czasownik "wollen" w odpowiedniej formie (język niemiecki) 2009-10-28 22:41:31; Ułóż z podanej rozsypanki zdania ( wstaw czaswonik w odpowiedniej formie .d)Kolega odpowiada, że jego ulubionym daniem jest kotlet z frytkami.. f)Kolega pije na śniadanie kawę z mlekiem i je bułkę z masłem i marmoladą.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. 5.Party-.Wpisz rodzajnik określony i przetłumacz rzeczowniki.. 2013-02-06 17:46:15; Wpisz odpowiedni rodzajnik lub zaimek.. W razie problemów, zapraszamy do naszego opisu przymiotnika w niemieckim.. Niemiecki 2011-03-13 15:33:19; Czy w j. niemieckim rodzajnik określony można zastąpić przymiotnikiem?. W naszych zestawach FISZEK do nauki języka niemieckiego, wszystkie rodzajniki są zakreślone na szaro..

Przetłumacz na język niemiecki: _____/5 pkt.

- rodzajnik określony - der bestimmte Artikel.. Rodzajnik określa rzeczownik i piszemy go przed nim.. 1 bulka z szynka --2. kawa z mlekiem - 3.zupa pomidorowa - 4. sok pomarańczowy --5.. Przykład.. Starówka - die Altstadt 2. wiedeńscy klasycy - die Wiener Klassiker 3. naprzeciwko ratusza - gegenüber dem Rathaus 4.. Gimnazjum.. ;) 2010-04-13 20:04:18; Przetłumacz zdania na język polski.. Zadanie.. Zadanie.. Starówka 2. wiedeńscy klasycy 3. naprzeciwko ratusza.. Zadanie.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: NIEMIECKI.. rozwiązane.. Wstaw odpowiedni rodzajnik cząstkowy (du, de la, de l', des, de, d') 0%.Notatki na biochemie - Cały zakres materiału obowiązujący na egzamin z przedmiotu biochemia NMO-notatki - Notatki z wykładu 1-8 Moje kotły - Streszczenie Kotły energetycznePrzetłumacz na język niemiecki: _____/5 pkt.. Rzeczowniki złożone - z jakich części mowy powstał ten rzeczownik i jakie ma znaczenie.Korepetycje i tłumaczenia zwykłe z języka niemieckiego tel.. Wstaw rodzajnik określony końcówkę przymiotnika: 1) D… grun….Kleid passt zu mein …………….. scwarz……….Schuhen.. Odmieniają się one przez przypadki.. Co jest warte zobaczenia w Wiedniu?.

Przetłumacz rzeczowniki złożone na język niemiecki, dodaj odpowiedni rodzajnik.

Bleistift -> (Ołówek).. Kreide -> (Kreda).. Heft -> (Zeszyt).Niemiecki 1 klasa gim.. Co jest warte zobaczenia w Wiedniu?. Jak można dojechać metrem do katedry św. Stefana?. W języku niemieckim informację na przykład o rodzaju rzeczownika przekazuje właśnie rodzajnik.Przymiotniki - ćwiczenia online z niemieckiego.. Baza zawiera ponad 500 zestawów ćwiczeń (ponad 5000 zdań i przykładów) podzielonych na kategorie gramatyczne.. Pytania .. Sprawdź w ćwiczeniach swoją znajomość różnych form użycia niemieckich przymiotników.. Aufgabe 3 Przekreśl niewłaściwy rodzajnik.. Wstaw odpowiednie rodzajniki.. Wpisz rodzajnik określony,nieokreślony lub zaimek dzierżawczy.. Wpisz odpowiedni czasownik posiłkowy.. Jak można dojechać metrem do katedry św. Stefana?. 4.Czas przeszły prosty Präteritum - przetłumacz zdania na język niemiecki.. - w języku niemieckim używany jest między innymi: gdy rozmówca wie o kogo lub o co nam chodzi, na przykład: Ich kann das Buch nicht finden.. Szkoła - zapytaj eksperta (940) Szkoła - zapytaj eksperta (940) Wszystkie (940) Język angielski (690) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i .Glas (das/szklanka).. Ale jego mama mówi, że to nie jest zbyt zdrowe.. 5) das ist der vater d………….. klein……….kindes.wstaw odpowiedni rodzajnik i przetłumacz na język polski Ostsee Wind Winter Ausland Nebel Niederlande Gewitter Wetter Regen Stadt daje najBezpłatna usługa Google szybko przetłumaczy słowa, zwroty i strony internetowe z polskiego na ponad 100 innych języków i odwrotnie.Język niemiecki..

8 Przetłumacz na język niemiecki.

0 z 160 fiszek Fiszki Zapisz.. 2010-11-23 22:04:18; Wstaw czasownik w odpowiedniej formie.. Ich kopiowanie i rozpowszechnianie narusza prawa autorskie.Ćwiczenia online z gramatyki i słownictwa niemieckiego.. Po zaimkach dzierżawczych (mein, dein, unser itp. ) i po przeczeniu "kein" przymiotniki mają takie same końcówki, jak po rodzajniku nieokreślonym - w liczbie pojedynczej.Wstaw odpowiedni rodzajnik określony w bierniku.. Rodzajnik określony niemiecki odmiana (tabelka)Wpisz odpowiednie rodzajniki.. e)Zapytaj, co jada na śniadanie.. 602 687 033 JAWORZNO Jeżeli masz jakieś pytania to napisz do mnie: Treści umieszczone na tej stronie są moją własnością.. jeżli w poprzednim zdaniu była już mowa o danej rzeczy lub osobie, na przykład:Ein, kein, mein - czyli przymiotniki po przeczeniu "kein" i zaimkach dzierżawczych.. 3 J.W języku niemieckim istnieje rodzaj męski, żeński i nijaki.. 5.W języku niemieckim , tak jak w polskim, są 3 rodzaje (męski, żeński, nijaki).. 608 220 989 Tłumaczenia przysięgłe z języka niemieckiego tel.. 0 z 20 pytań .. zwróć uwagę na rodzajnik.. Więcej ćwiczeń dla : 0004.. 3.Czytając artykuł w języku niemieckim, zamiast po prostu podkreślać nowe słówka, można zaznaczać je odpowiednim kolorem (wcześniej przypisanym do danego rodzajnika)..

5)Przetłumacz na język niemiecki.

2021-04-24 11:47:35; NIEMIECKI.. Wpisz odpowiednie rodzajniki: der, die, das I przy tych słówkach trzeba wpisać rodzajnik: W te .. kropki trzeba wpisać rodzajnik jak coś ;p. Kugelschreiber -> (Po polsku: długopis).. Mappe -> (Teczka, torba).. Dla zalogowanych użytkowników oferujemy śledzenie historii rozwiązywania ćwiczeń.Wyślij.. Wpisz rodzajniki i przetłumacz podane wyrazy na język polski pracuj ze słownikiem!. Wstaw odpowiedni przyimek (z tematu): _____/11 pkt.. Wyślij.. Aufgabe 4 Przetłumacz fragmenty zdań na język niemiecki.IV.. Ponieważ, tak jak już wspomniałam, w języku polskim rodzajniki nie występują, nie da się ich tak do końca przetłumaczyć na nasz język.Przetłumacz zdania na język Polski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt