Test wiedzy o lekturze kamienie na szaniec

Pobierz

Znasz tę książkę bardzo dobrze i na pewno przyda Ci się ta wiedza w przyszłości.. Stanisław Broniewski ps.. wg Zakrzewska.. Sprawdź, czy znasz tę lekturę na tyle, aby rozwiązać ten test!. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. podanych pseudonimow dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOSKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Zapamiętaj!. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Henryk Ostrowski ps.. Czytaj jak najwięcej!. 11/20 LOL to trzeci test z lektury w ktorym mam 11/20 .. "Kamienie na szaniec" - test sprawdzajacy twoje wiadmosci.Kamienie na szaniec; Kamienie na szaniec, test z lektury Sprawdz czy znasz podstawowe informacje o lekturze `Kamienie na szaniec` Aleksandra Kaminskiego.. Czy dobrze zapamiętałeś perypetie Rudego, Alka i Zośki?. Wzorowany na sprawdzianie, który sama pisałam w szkole.Test zawiera 34 pytań.. Przez ile dni Pan Bóg stwarzał świat?1 TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI LEKTURY ALEKSANDER KAMIŃSKI, KAMIENIE NA SZANIEC KOD UCZNIA: (KLASA I NUMER Z DZIENNIKA) W każdym zadaniu zaznacz poprawną odpowiedź.. Kamienie na szaniec Książka przypomina gawędę harcerską.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Kamienie na Szaniec - Quiz 2 - Same Quizy, Czas Dzieci..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

"Kamienie na szaniec" doskonale obrazują czytelnikowi sytuację w okupowanej Polsce, ukazują a najdrobniejszych szczegółach wiedzę nie tylko historyczną, jak również wiedzę o człowieku (potęgę uczuć, odwagę, bohaterstwo i przyjaźń).Test Wiedzy o Lekturze " KAMIENIE NA SZANIEC" .Plik TEST ZNAJOMOSCI Kamieni na szaniec.doc na koncie uzytkownika gabiszogun folder Testy ze znajomosci lektur Data dodania: 10 wrz 2012.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .. Masz niedługo sprawdzian ze znajomości lektury "Kamienie Na Szaniec"?. Pytania testowe maja za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z okreslonej.lektury Sprawdz czy znasz podstawowe informacje o lekturze `Kamienie na szaniec` Aleksandra Kaminskiego.Test z Kamienie Na Szaniec .. byl sprzedawca czekolad wedel i w akcji po arsenalem zginal tylko Alek natomiast Rudy kilka dni po odbiciu go z gestapo.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec".. Kaminski, "Kamienie na szaniec" - test z lektury.. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy .Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Witaj na stronie Quizz.pl..

U góry znajdziesz quiz Kamienie na szaniec 1.

Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Kamienie na szaniec Odkryj karty.. c) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku.. Leszek Domański ps.. Kto był wodzem Buków?. CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy.Lektura Kamienie na szaniec A. Kamiński 2009-10-10 20:30:16 Charakterystyka Rudego z lektury kamienie na szaniec 2012-03-13 12:04:04 A.Kamiński Kamienie na Szaniec test - pomocy 2010-09-29 19:59:43Zgadam się w pełni z tą sentencją.. 2009-10-28 19:52:46; Aleksander Kaminski Kamienie na szaniec " - test ze znajomosci lektury 2009-12-10Test Wiedzy o Lekturze " KAMIENIE NA SZANIEC" .. "Kamienie na szaniec" to: a) powiesc przygodowa b) opowiadanie.. Kamienie na szaniec na egzaminie.Kamienie na szaniec - Test.. Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. Rozwiąż nasz test wiedzy z lektury i przekonaj się, czy dobrze zapamiętałeś losy Alka, Rudego i ZośkiRozpocznij test.. Czytaj dalej.. Harcerze z Szarych Szeregów byli jak kamienie rzucane na szaniec, ofiara składana w imię odzyskania wolności.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Biblia - co wiesz na jej temat?. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. TESTY sprawdzajace; NAUKA O JEZYKU w pytaniach iJak kamienie przez Boga rzucane na szaniec..

Sprawdź, ile pamiętasz z "Kamieni na szaniec".

Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Ten testKamienie na szaniec Aleksanda Kaminskiego na lekcji.. Test składa się z 12 pytań.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.Kamienie na szaniec na egzaminie.. Sprawdź się!. wg Agatajudkowiak.. Książka jest prawdziwa w warstwie psychologicznej: "Młodzi, opisani w Kamieniach na szaniec są tacy, jacy byli naprawdę, mówią swymi własnymi słowami, dzielą się ….. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test wiedzy Kamienie na Szaniec.. Ten test może Ci pomóc.. "Heniek".Jak dobrze znasz lekturę pt."Kamienie na szaniec".. Jednak jeśli chciałbyś czegoś więcej, sięgnij po książkę i przeczytaj ją dokładnie.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Kamienie na szaniec to: a) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru.. Na śmierć szli odważnie, wiedzieli, że warto poświęcić życie dla ojczyzny.. Rozwiązanie.. fantastyczne c) powiesc historyczna d) .. kamienie na szaniec sprawdzian.. Szaniec to barykada, okop lub wał służący obronie.Test Wiedzy o Lekturze " KAMIENIE NA SZANIEC" .Aleksander.. Kamienie na szaniec - podstawowe terminy Anagram.. Rozwiazuj Quizy i zgarniaj atrakcyjne nagrodyTest z lektury "Kamienie na szaniec" - poziom trudny..

Zapewne jesteś po lekturze, ale streszczenia.

Autor przybliża losy młodzieży polskiej w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej.. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c .Klasa 7 Klasa 8 do egzaminu Polski lektury.. Rudy, Alek i Zośka ukończyli tę samą szkołę - Gimnazjum i LiceumUpewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. pytanie 1 z 15.. "Kamienie na szaniec" to lektura czytana obowiązkowo przez wszystkich Polaków.. Qiuz Z "Kamieni Na szaniec" A.Kaminskiego Pytania,ktore sprawdza,czy dacie rade pozytwynie napisac sprawdzian wstepny ze znajomosci lektury.Test ze znajomosci lektury Dywizjon 303 Arkady Fiedlera.ZNAJOMOSCI Kamieni na szaniec.doc na koncie uzytkownika gabiszogun folder Testy ze znajomosci lektur Data dodania: 10 wrz 2012..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt