Quo vadis sprawdzian po omówieniu lektury

Pobierz

Udostępnij.. .Streszczenie lektury pt." Quo Vadis" Henryk Sienkiewicz, Quo vadis: Rozgrywająca się na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, i patrycjusza, Marka Winicjusza.. Sienkiewicz ukazuje w niej panoramę społeczeństwa Rzymu, porusza problem prześladowania chrześcijan i odchodzenia kultury antycznej.. Skomentuj.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Lekcje z lekturą "Quo vadis" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto Menu"Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach .. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. To nie tylko powieść historyczna z.. "Quo Vadis" to kolejna powieść H. Sienkiewicza o tematyce historycznej, którą chciałbym w niniejszej pracy zaprezentować.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.Wydanie Quo vadis kompletne bez skrótów i cięć w treści..

17 Obserwuj ...Quo vadis - test.

ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Do czego służyła lektyka?. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Katalog Kazimierz Mazur, 2011-03-08 kolbuszowa Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lekturyQuo vadis - test wiedzy.. Godzinna lekcja online z Izabelą - tematyka do omówienia (z …Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. W 1901 roku liście do paryskiego dziennikarza z "Le Gaulois" Sienkiewicz pisał tak: "Pyta mnie Pan w jaki sposób powstała w mej wyobraźni myśl napisania "Quo vadis".. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?. Udostępnij.. Kolejne załączniki zawierają materiały pomocnicze do zadań proponowanych na lekcji.. Rozwiąż test!Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Skomentuj.. dwa miejsca i jedno uczucie 4.Lektura powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" dała Karolowi Wojtyle wyobrażenie idealnego obrazu Rzymu pierwszych chrześcijan.Zapraszamy do wpisywania motywów z rożnych tekstów kultury, aby wasz zmotywować do tego ogłosiliśmy konkurs: 1.. #henryksienkiewicz #quovadis #lekturaszkolna #gimnazjumTest po omówieniu Małego Księcia.. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.Quo vadis - geneza O przyczynach powstania "Quo vadis" pokrótce dowiadujemy się od samego autora..

Rozwiąż test!Lektury Quo vadis / Quo vadis.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Quo vadis - streszczenie dzieła Henryka Sienkiewicza, które przyniosło mu światową sławę.. Przerwij test.. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika "Niwa", korespondent "Gazety Polskiej" w .Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Pytanie 1 /16.. Rzeczywiście przeczytałam tylko streszczenie, bo jutro mam test z lektury, a nawet nie zaczęłam czytać, xD.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św..

i umiejętności na temat lektury po cyklu lekcji.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Nagrody są trzy: 1.1. .. Test: Quo vadis - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.. Napisz do nas.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Powtórz przed sprawdzianem.Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Na czym polegał podstęp Petroniusza, dzięki któremu Ligia miała znaleźć się w domu .Test z lektury - Quo Vadis!. Skrótowo można by powiedzieć, że głównym wątkiem utworu są dzieje rodzącego się i rozkwitającego uczucia Winicjusza i Ligii, poganina i chrześcijanki, na tle starożytnego Rzymu za panowania Nerona, którym owładnęło prześladowanie pierwszych chrześcijan.Sprawdzian znajomości lektury Magiczne drzewo, Czerwone krzesło Andrzeja Maleski Zawiera 13 pytań.. W następnym załączniku znajduje się przykładowy test sprawdząjący wiedzę.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12941 razy.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Test: Po odwiedzeniu jakiej świątyni Neron zamarł przerażony, osuwając się na ręce stojącego za nim Winicjusza: ..

Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.

Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Do jakiego rodzaju literackiego należy "Quo vadis" H. Sienkiewicza?. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 8 szkoły po.Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Był to rezultat licznych przyczyn.Sprawdzian ze znajomości i zrozumienia treści lektury "Wujek Karol.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Tłumaczone na 50 języków, zdobyło liczne nagrody, w tym nagrodę Nobla (1905 r.) Quo vadis - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - Quo vadis - streszczenie i opracowanie "Quo Vadis" - opracowanie.. Test składa się z 28 pytań.. Test składa się z 12 pytań.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Quo Vadis to powieść Henryka Sienkiewicza, która zaprowadziła go wprost po Nagrodę Nobla w 1905 roku.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Quo vadis | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. V Zredaguj zaproszenie, w którym zachęcisz wybranego bohatera lektury do odwiedzenia naszej szkoły..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt